Ansambel detail

TEIE TEENISTUSES OMA TUNTUD HEADUSES!

Ansambel Detail on loodud kahe mehe poolt 1992. aasta novembris. Aktiivne tegutsemine sai alguse siiski aastast 1993. Selle aja jooksul on esinetud Eestimaa väga erinevates paikades mitmesugustel üritustel. Bändi algupäevist alates mängisid ansamblis Agu Oks ja Vello Erikson.

2005.a maikuus Agu lahkus ansamblist ja tema koha võttis üle Hannes Pertel, mees, kes siiani on ennast tõestada püüdnud amatöörsetel rinnetel. Olgu see siis lauluvõistlus, karaoketurniir või mõni üles astumine mõne teise kollektiiviga. Hannes on osalenud FinBaltic 2004 Karaoke turniiril, kus laeks jäi poolfinaal. Veel ka lugematul arvul teistelgi karaoke võistlustel, mis 2006 aastal viisid lõpuks välja Karaoke MM-i Eesti eelvooru poolfinaalini (jääb mulje, nagu oleks tegemist „igavese poolfinalistiga”…), mida vahendas otseselt telesaade KARAOKEÄSS!

Kui senini mängis DETAIL ainult eestikeelset tantsumuusikat, siis peale Hannese tulekut on bänd justkui ümbersündinud. Inglise keeles võiks Detaili nüüdsest nimetada „country-dance-band”’iks. Repertuaaris on välja kujunenud kaks põhisuunda: kõige ehtsam contemporary country ja kõigile teada-tuntud eesti keelne. Algses oli hinges väga suur kahtlus country toimivuse pärast eesti rahva seas, kuid tänaseks võib südame rahuga väita, et see oli ainuõige otsus. Eestlane on maalähedane inimene ja mis seda veel paremini iseloomustakski, kui country! Tõsi — otsest country-kultuuri küll Eesti VEEL eriti arenenud ei ole, kuid tõestatud see nüüdseks on, et country töötab Eesti rahva seas!

Samas, et säilitada paindlikust, on repertuaari lisandunud ka nii inglise keelseid pop-, rockhitte kui ka mõningaid venekeelseid laule. DETAIL käib endiselt tantsulist liini pidi ja on valmis esinema perekondlikel üritustel, klubides, pubides, baarides, keldrites, terrassidel, tuulekodades, samuti ka asutuste (s.h. AS, OÜ, MTÜ, FIE, SA, …) pidudel jne. Rattad on all, kui kaubale saame, veereme kohale igasse Eestimaa nurka. Teeme ära ja Te ei kahetse!

Kallis kuulaja! Ansambel Detail on Eestis ainulaadne kollektiiv – teist meie sarnast lihtsalt e i o l e!!!